Pretpostavljamo kako znate da se Radio Marija uzdržava isključivo darovima svojih dobročinitelja. Iako Radio Marija BiH još uvijek ovisi o sredstvima Svjetske obitelji Radio Marije (koju čine sve postaje Radio Marije u svijetu) i sama je potaknuta sudjelovati u prikupljanju sredstava za otvaranje novih radio postaja, u drugim zemljama svijeta. Sam projekt Radio Marija BiH je također financiran i ostvaren kroz jednu takvu akciju solidarnosti, slušatelja i vjernika Radio Marije drugih zemalja.
Ove godine, iz sjedište Svjetske obitelji Radio Marije u Italiji, stigla je molba svim postajama Radio Marije u svijetu da podupremo ostvarenje novih petanaestak projekata. Narednih dana bit ćete upoznati sa svakim pojedinim projektom preko naše stranice i društvenih mreža.
U ovom prvom obraćanju želimo Vam se kratko predstaviti.
Radio Marija je planetarna katolička medijska kuća. Ona nije informativno-zabavni, nego formativni medij. Program Radio Marije je mozaik molitve, naviještanja Božje riječi i humanističkih emisija.
Radio Marija je čudo volonterskog rada koji se očituje kroz emisije i brojne druge aktivnosti. Brojimo oko 20 000 volontera koji su na usluzi preko 30 milijuna svakodnevnih slušatelja širom svijeta. Projekt Radio Maria temelji se na nezamjenjivom doprinosu volontera.
Radio Marija nema reklamnih poruka i svoju misiju vrši isključivo molitvama, žrtvama i prilozima svojih slušatelja
Ravnatelji 84 postaje Radio Marija širom svijeta su isključivo svećenici Katoličke Crkve. S gotovo 2000 repetitora širom svijeta, Radio Marija je „ispružena ruka” koja se obraća populaciji od oko 500 milijuna slušatelja širom svijeta, kako bi ih ohrabrila u životnim poteškoćama i s pouzdanjem gledala u budućnost. To je panorama od preko 65 jezika koji se govore u našim emisijama.
Radio Marija je prisutna u 77 zemalja na pet kontinenata.
Postaje Radio Marija prisutne su na 5 kontinenata:
Sjedište Radio Marije za Afriku je u marijanskom svetištu Kibeho i na usluzi je svim afričkim postajama Radio Marija.
Mi volimo Radio Mariju!
Svaka Radio Marija u svijetu je članica udruge „Svjetska obitelj Radio Marija” sa operativnim sjedištem u Erbi i administrativnim u Rimu.
Predstavnici Svjetske obitelji Radio Marije
Fotografije: World Family of Radio Maria
Objavljeno: 20. 04. 2021.
Dragi prijatelji, inicijativom „Tvoj narod na putu” koju je pokrenula Svjetska obitelj Radio Marija želimo poslati snažnu poruku slijedeći Gospin apel kojim nas neprestano poziva da postimo, molimo i činimo dobro.
Ovo „duhovno hodočašće” čine sljedeći događaji:
1. Molitva krunice sa 7 glavnih mjesta hodočašća:
25. ožujka – Nazaret (Izrael)
13. svibnja – Fatima (Portugal)
25. lipnja – Međugorje (Bosna i Hercegovina)
16. srpnja – Gora Karmel (Izrael)
7. listopada – Pompeji (Italija)
28. studenog – Kibeho (Ruanda)
12. prosinca – Guadalupe (Meksiko)
2. Dani posta i molitve svakog prvog petka u mjesecu (od 5. veljače do 3. prosinca):
3. Dani dijeljenja i solidarnosti: Mariathon 2021. u mjesecu svibnju
Što više ljudi sudjeluje, to će više milosti biti u izobilju za misiju Radio Marije i za cijelo čovječanstvo!
Iskreno hvala na vašem sudjelovanju.
Molitva je okosnica programa Radio Marije Bosne i Hercegovine
Svete mise
Gospina krunica, svaki dan
Krunica Božjeg milosrđa u 15h za mir u Ukrajini i svijetu
Klanjanje Isusu, Venite adoremus u 20h
Petkom – Višesatno Klanjanje djelatnika Radio Marije na Gospine nakane.
Jednom mjesečno slavimo Svetu misu na nakane svojih dobročinitelja.
/public_html/ARHIV/Petra Kadric
Molitva je okosnica programa Radio Marije Bosne i Hercegovine
Svete mise
Gospina krunica, svaki dan
Krunicu Božjeg milosrđa
Klanjanje, Venite adoremus u 20:00h
Petkom – Cjelodnevno klanjanje djelatnika Radio Marije na Gospine nakane.
Jednom mjesečno slavimo svetu misu na nakane svojih dobročinitelja.
Obično vrijeme za izvanredne ljude!
Liturgijska godina ima tri vremena (ciklusa), unutar kojih se slave dva najveća kršćanska otajstva – Kristovo utjelovljenje i njegovo uskrsnuće, a koja su prožeta ciklusom kojeg nazivamo vrijeme kroz godinu. Krštenje Gospodinovo je zadnji dan božićnoga ciklusa.
Liturgijski smo dakle u vremenu kroz godinu.
Tijekom ovog vremena uglavnom nema većih blagdana, nego slijedimo uobičajeni vjernički ritam i otkrivamo važnost svakodnevnog života i svega onoga što pridonosi rastu u vjeri unutar tog života.
No, čovjek se svakodnevno suočava sa bezbrojnim izazovima na koja traži odgovor. Može li naizgled siva svakodnevnica dati odgovore na naša važna životna pitanja koja nas uvijek prate bez obzira na ciklus godine i dob godina. Ili ih pak samo umnaža. U odgovoru na ovo pitanje poslužit ću se nekim mislima svog subrata p. Ante Lozuka koje je s nama podijelio, a odnose se na Isusov „obični”, sivi život.
Bez razlike kako tvoj život bio običan i „prazan”, on je sakrament, djelo tvoga posvećenja. Kroz njega Bog ulazi u tvoj život. Stoga, nijedan period svog života ne treba preskakati ili podcjenjivati.
Podsjetimo se! Isus, Božja Riječ, suvječna s Ocem, ušao je u naš život običnog čovjeka. Na taj način je preuzeo i sve faze ljudskog odrastanja te ih otkupio. Preuzimajući svaku fazu našeg života, On se u njima i nastanjuje. Drugim riječima, bez razlike kako tvoj život bio običan i „prazan”, on je sakramenat, djelo tvoga posvećenja. Kroz njega Bog ulazi u tvoj život. Stoga, nijedan period svog života ne treba preskakati ili podcjenjivati. Jedan period nas priprema za drugi, novi. Istinsku otvorenost prema novom, posjeduje dijete. Ono predstavlja evanđeoski model za sve faze našeg odrastanja. Dakle, i ova faza vremena, i tvoja životna dob te pripremaju za sljedeću fazu.
Život obično nije drugo nego jedno čekanje onoga što još nije došlo. Onaj koji zna čekati živi od vjere, nade i ljubavi. Isus je svoj čas čekao 30 godina, dakle najveći dio svoga života proveo je u čekanju. Ali aktivnom čekanju. Postoji istina besmisleno, lijeno čekanje, koje nikad ne dočeka, postoji čekanje onog što je već prošlo. Čekanje uključuje naše zauzimanje. Takvo čekanje dočaka ono što čeka.
I drugu misao koju bih htio s vama podijeliti također iščitavamo iz Isusova skrovita života. Isus je na taj način prihvatio život običnih ljudi, koji je obilježen nesigurnošću, neimaštinom, radom. Isus je službeno tesar, tesarov sin, živi tamo gdje ga je providnost postavila, u mogućnostima koje su mu dane, u kući sitnog zanatlije, uz primitivni alat. Radi kao radnik, prehranjuje sebe i majku. Možda nam se rađa pitanje što se Isus nije rodio kao bogataš, kao princ, kao učenjak. Ili kao političar i umjetnik? Zapravo, zar to nije sve smiješno u odnosu na ono što je imao kao Bog.
I na koncu ne zaboravimo da je „obični” život najbolja pretpostavka za život molitve. U ekstremnim se situacijama teško moli. Usred sivila dana i života nađimo trenutke mira i tišine ako želimo ostvariti sjedinjenje sa Najboljim! Po životu molitve unosimo nebo u prostore svoje duše, svoje okoline i u prostore svijeta.
Vaša Radio Marija
p. Mato Anić
Zagrebačka 18, 71000 Sarajevo
Intesa Sanpaolo Banka BiH
Obala Kulina Bana 9A
71000 Sarajevo, BiH
Broj računa: 154 160 20019 77216
Za uplate iz inozemstva:
SWIFT CODE: UPBKBA22
IBAN: BA391541602001977216
Kontakt
info@radiomarija.ba
Studio Sarajevo:
+387 33 263 055 (Redakcija)
+ 387 260 260 (Program uživo)
Studio Mostar:
Blajburških žrtava 33 E
+387 36 312 401 (Redakcija)
+387 36 312 400 (Program uživo)
Kršćanski glas u tvome domu i u svijetu